256 Color Spray

Дискусии относно Counter-Strike 1.6.
User avatar
Zero
Потребител
Потребител
Posts: 267
Joined: 31 Jul 2007, 19:41
Skype: kinslayer134
Location: София
Contact:

256 Color Spray

Post by Zero »

Тук ще обясня как можете да си направите спрей от ваша картинка без да я оцветявате, която ще се запази в реалните си цветове.

Първо трябва да свалите една програмка наречена Decal Converter и да я инстлирате. :)
След това стартирайте Decal Converter (вече имате избрана картинка) и давате на File=>Open Picture. Можете да си нагласите широчина и височина, но най-добре си я оставете с тези размери. Сега трябва да направим самия decal. Цъквате на Decal=>Make Decal и избирате къде да го сейвнете. Аз предлагам на Desktop-а, но вие си преценете. На Desktop-а трябва да има 1 нов файл наречен pldecal.wad. Преименувайте го на tempdecal.wad и след това го копирайте в директорията на играта Valve/cstrike. Трябва да го заместите с предишния. Сега следва моментът, който не трябва да пропускате, защото е много важен !
ТРЯБВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ИЗТРИЕТЕ ФАЙЛА CUSTOM.HPK ОТ СЪЩАТА ДИРЕКТОРИЯ !!!
След като го направите вече можете да влезнете в своя CS и ще имате чисто нов разноцветен спрей. ;) Помнете и, че не трябва да променяте нищо в опциите (options), защото файлът custom.hpk ще се създаде наново и вашият спрей ще изчезне!
Надявам се да съм ви бил полезен. :)

~By z3r0

П.С. KilleR_b0y гайдът е писан лично от мен, така че да не си помислиш, че съм го копирал. ;) Той е доста популярен и може да се намери и по други сайтове :!:
User avatar
pingwin
V.I.P
V.I.P
Posts: 278
Joined: 02 Aug 2007, 18:41

Post by pingwin »

Е аз за пръв път го виждам.
П.С:Искам да те питам в кои сървъри играеш?
User avatar
Zero
Потребител
Потребител
Posts: 267
Joined: 31 Jul 2007, 19:41
Skype: kinslayer134
Location: София
Contact:

Post by Zero »

KilleR_b0y wrote:Е аз за пръв път го виждам.
П.С:Искам да те питам в кои сървъри играеш?
Играя в най-различни сървъри. Имам около 100 във "Favourites" и си избирам сървър в който има около 10-20 играча, няма лаг и картата ми харесва. Ако искаш да играем някъде ми пиши по skype. :wink:

П.С. Не играя в сървърите на Man1a, защото там играчите не са ми в категорията. :evil:
lkz

Re: 256 Color Spray

Post by lkz »

Zero wrote:Помнете и, че не трябва да променяте нищо в опциите (options), защото файлът custom.hpk ще се създаде наново и вашият спрей ще изчезне!
Ако си промениме името илинещо друго пак ли ще изчезне спрея?
User avatar
Zero
Потребител
Потребител
Posts: 267
Joined: 31 Jul 2007, 19:41
Skype: kinslayer134
Location: София
Contact:

Re: 256 Color Spray

Post by Zero »

lkz wrote:
Zero wrote:Помнете и, че не трябва да променяте нищо в опциите (options), защото файлът custom.hpk ще се създаде наново и вашият спрей ще изчезне!
Ако си промениме името илинещо друго пак ли ще изчезне спрея?
Да !
User avatar
pingwin
V.I.P
V.I.P
Posts: 278
Joined: 02 Aug 2007, 18:41

Post by pingwin »

а ако си го променя от конзолата ще се промени ли ?
User avatar
bgmafia-bitka
Потребител
Потребител
Posts: 53
Joined: 05 Jul 2007, 01:28
Skype: kuku_6
Location: nPeд KoMnюTъPa
Contact:

Post by bgmafia-bitka »

KilleR_b0y wrote:а ако си го променя от конзолата ще се промени ли ?
да
User avatar
lamer4e7o
Потребител
Потребител
Posts: 1879
Joined: 13 Aug 2007, 10:24
Favorite version: CS: 1.6
Location: Горна Оряховица

Post by lamer4e7o »

Аз съм си направил спрей и се променя само като натисна Apply от опцийте 8)
User avatar
pingwin
V.I.P
V.I.P
Posts: 278
Joined: 02 Aug 2007, 18:41

Post by pingwin »

Значи братовчет ми беше на гости и ми показа decal conveter и си направих спрей , но не трябваше да трия нищо и пак можех да си давам apply без да се прецака нищо.Имате ли я?
User avatar
CSmanqk
Потребител
Потребител
Posts: 6
Joined: 21 Aug 2007, 07:38

Post by CSmanqk »

програмата става ли за цс 1.5 :roll:
User avatar
Zero
Потребител
Потребител
Posts: 267
Joined: 31 Jul 2007, 19:41
Skype: kinslayer134
Location: София
Contact:

Post by Zero »

CSmanqk wrote:програмата става ли за цс 1.5 :roll:
Мисля, че не.
User avatar
EnCo[R]E
Потребител
Потребител
Posts: 60
Joined: 29 Jun 2007, 15:39
Location: Елхово
Contact:

Post by EnCo[R]E »

Zero wrote:
CSmanqk wrote:програмата става ли за цс 1.5 :roll:
Мисля, че не.
Става, тествал съм я.. проблема е там че някак си през определено време спрея се маха. Трябва да си призная чесно че не знаех това за .HPK файла, сега ще пробвам да го махна и пак да опитам...
-LuS0-

Post by -LuS0- »

мн правилно е обяснил "zero" не трябва да имате никакви вьпроси а просто да му благодарите :thankyou: :o
User avatar
The~Choosen~One
Потребител
Потребител
Posts: 46
Joined: 09 Sep 2007, 14:07
Location: Зад теб
Contact:

Post by The~Choosen~One »

Ми пич колкото и да ми е гадно трябва да ти кажа че си пропуснал нящо.Зн ли к'фо е то ?- поправката на файла което ти позволява картинката която си си избрал или temdecal.wad да не изчезва след време, което предполагам се е случило или ще се случи на всеки.

Селектирате temdecal.wad файла с десния бутон и избирате опции, там най от долу има едно квадратче на което пише "Само за четене" попринцип не е селектирано, а вие трябва да го селектирате, така картинките ви няма да изчезват :)

П.С. : Ей да не си помислите че аз съм се сетил- прочетох го в един сайт :shock:
DaFy

Здравейте всички!

Post by DaFy »

Аз съм DaFy и сигурно сте виждали знака ми или ник-а ми в 5vs5!В масаки не сте защото рядко влизам само да загрея а и сам с друг ник!Знакът (логото) ми обаче е "DaFy Sniper Style RuLLz"и сигурно някои от вас са го виждали!Всичко става с DECAL CONVERTER ! Момчето много добре и обяснило как става но имам забеляжки!
1.Не се наложи да трия този фаил (custom.php)маи незнам просто защото го няма !
2.Може да си направите картина на Paint или каквато искате и да я използвате по същия обяснен начин с програмата!След което сейфате файл-а (готовия)там кудето искате ! Той всащнодст е "pldecal.wad"Предименувате го на "tempdecal.wad"и го копитате в папките "c-strike" " c-strike>logos" "valve" "valve-logos" и сте готови ! Можете да сменяте NICKNAME-а си и да променяте KEYBOARD CONTROL OPTIONS , но задължително не трябва дори да пипате знака!Ако в следващото влизане в CS знака е един от стандартните на CS Отново "PASTE" "tempdecal.wad" в същите горе споменати папки ! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЗАПАЗЕТЕ "tempdecal.wad" !
Post Reply

Return to “Counter-Strike 1.6”