Valve Hammer Editor :: Настройка и дискусия

Тук ще получите мнения за картите, направени от вас. Обсъждат се и всякакви въпроси, свързани с картите и mapping-а.
Post Reply
pitbul180

NEMOGA DA SI NAPRAVQ KARTA :(

Post by pitbul180 »

Пиши на кирилица !!!
by Northern Sea
User avatar
kiret0
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 19 Dec 2007, 18:03

карта

Post by kiret0 »

как да я направя светла ??? :roll:
Andrey

Post by Andrey »

Натискаш shift +E и доло в дясно от падащото поле избираш light и с инстромента поставяш крушки в картата. Те даже изглеждат като крушки. :o
viktor194

Post by viktor194 »

ето наи сетне да разбера как се пражият кари за CS
User avatar
LST-_-Lokomotiveca
Потребител
Потребител
Posts: 7
Joined: 22 Feb 2008, 20:53

Post by LST-_-Lokomotiveca »

Моля ви предложете ми как да започна да правя карта,първо какво трябва да направя обяснете плс.
Ако някой разбира плс да ми пише на скайп:lokomotiveca_93,плс че нищпо не разбирам... :(.
[Anti]Killer

Post by [Anti]Killer »

хора как да направя блок 48х48 обикновените блокове които правя са 64х64(за да направя малки средни и големи кашони)Втория въпрос ми е:Kak да издълбая пода за ров с вода(нещо като басеин)

мерси предварително
temmu4in

Post by temmu4in »

ее баьтиии ::crybaby:: ::crybaby:: направиь всичко както трябва сложиь си плеари и влизам в ЦС-а пускам си мапа влизами и немоа шавам на никаде само мога да пукам и то на м@!н@7а си.Кажете как да си го сторя да мога да играя ПЛССССС :(

by iVoka: пиши грамотно, не се нервирай, така никой няма да ти помогне
[Anti]Killer

Post by [Anti]Killer »

temmu4in
Стартовото място на играча/ите явно е в пода сложи го по-високо,трябва да е леко във въздуха.Междо другото някои знае ли как се правят въжета за катерене ?
temmu4in

Post by temmu4in »

ОК мерси :o Но защо е само за 1 човек :( накой ако знае как да си направя мапа за повече хора да цъкат да пише тук или на skype:temmu4in ПЛСССССС :( :(
temmu4in

Post by temmu4in »

ОК мерси Thumbs up Но защо е само за 1 човек Sad накой ако знае как да си направя мапа за повече хора да цъкат да пише тук или на skype:temmu4in ПЛСССССС Sad Sad
User avatar
CUULBULL
ИНСПЕКТОР
Posts: 120
Joined: 16 Dec 2007, 19:45
Favorite version: CS: 1.6

Post by CUULBULL »

temmu4in 2-ро предупреждение !!!
User avatar
The~Choosen~One
Потребител
Потребител
Posts: 46
Joined: 09 Sep 2007, 14:07
Location: Зад теб
Contact:

Post by The~Choosen~One »

Здрасти стари приятели ! След много мъчения успях да напиша една тема във форума (всъщност 2ра, но както и да е , имам проблеми с компа и IE и т.н.) На темата: имам 2 въпроса
1. - Неможах да разбера как се правят стълби
AAATRIGGER - Solid Entity "func_ladder" логично
врата ли каза някой? func_door / func_door_rot (+текстурата ORIGIN)
а под "бариера" какво имаш предвид? CLIP? или може би {fence
и че къде намери "Solid entity" и "func_ladder" ???
2. - Ъъъ как да запаметя файла в .bsp ???

Извинете ако изглеждъм тъп, ама какво да направа, такяв съм си :P
temmu4in

Post by temmu4in »

Да как да си направим мапа във .bsp файл и как да си направя мапа за повече хора щото ми е само за 1 човек?Моля ви кажетееееее :( :(
User avatar
The~Choosen~One
Потребител
Потребител
Posts: 46
Joined: 09 Sep 2007, 14:07
Location: Зад теб
Contact:

Post by The~Choosen~One »

Значи пичове, разбрах как се прави в .bsp (там дет се натройва компилатора и т.н.) това го чатнах, но остана въпроса за стълбите :oops: може ли help ?

temmu4in повече хора се добавят като щракнеш на entity tool (нещо като лампичка е) и отдясно ти излиза едно падащо меню, от там избираш info_player_deathmatch - това е за CT, а пък info_player_start ти е за T :!: :o Успех :)
mi7akiss

Post by mi7akiss »

Здравейте някой може ли да пост линкче за урочета за напреднали :wink: в смисъл обяснения как е по добре да се затваря мапа със сравнения също така правенето на телепорти,префрабс и т.н ще бъде от полза :o мерси предварително :)
Post Reply

Return to “Карти”